niezaufany?

Witam,
Mam wątpliwości w pisowni (razem czy osobno) wyrazu zaufanie jak w następującym przykładzie: „… muszą zostać udostępnione szerokiemu gronu nie zaufanych osób”. Pytanie: nie zaufanych powinno być pisane oddzielnie czy niezaufanych pisane razem?

Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam,
Krzysztof
Słowo zaufany jest przymiotnikiem, nie imiesłowem, nie ma więc wątpliwości, że z partykułą negacji powinno być pisane łącznie. Odradzamy jednak używanie go w taki sposób. Wprawdzie mówi się po polsku np. zaufany doradca lub zaufany sługa, ale niezaufany to forma nieużywana. W zamian proponujemy użycie innej konstrukcji, np. niegodny zaufania.
Mirosław Bańko