(nie)zupełnie nowy

Moje pytanie dotyczy sformułowania zupełnie nowy – czy jest tu jakikolwiek błąd językowy czy logiczny? Spotkałem się z argumentacją mówiącą o tym, że nowy jest po prostu nowy i nie potrzeba wzmacniać go słowem zupełnie. Jednak z drugiej strony można tak powiedzieć o każdym innym użyciu słowa zupełnie: zupełnie inny (wystarczy inny), zupełnie się zgadzać (po prostu zgadzać się). Czy zatem zupełnie nowy i nowy to na pewno to samo?
Pozdrawiam
Temat nie jest zupełnie nowy (!), wiele razy bowiem pytano nas o pleonazmy – faktyczne lub tylko domniemane – a Pana pytanie mieści się w kategorii pleonazmów domniemanych. Nie wiem, dlaczego obawy o zdublowanie treści są tak częste; wynikają chyba z przeceniania roli logiki w języku. Tak czy owak, w słowach zupełnie nowy nie ma zupełnie, ale to zupełnie nic złego.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski