nisko- i wysokoglikemiczny

Czy przymiotniki niskoglikemiczny i wysokoglikemiczny, pojawiające się często na stronach internetowych dotyczących żywienia, są poprawne i dozwolone w języku polskim, czy to tylko kalki językowe z angielskiego?
Wyrazy te są poprawnie zbudowane i poprawnie zapisane (por. analogiczne przymiotniki: niskobudżetowy, wysokopienny i inne). Nie trzeba wcale wywodzić ich z angielskiego, skoro w Wielkim słowniku wyrazów obcych PWN słowo glikemiczny znajduje się pod hasłem glikemia, a to ostatnie jest internacjonalizmem złożonym z cząstek greckich.
Mirosław Bańko, PWN