niż

Szanowni Państwo,
uprzejmie proszę o wyjaśnienie, czy w poniższym zdaniu powinien znaleźć się przecinek, czy też nie, a jeśli tak, to zgodnie z którą regułą interpunkcyjną.
1} Wolę pójść z Kasią na randkę niż odrabiać lekcje.
2} Wolę pójść z Kasią na randkę, niż odrabiać lekcje.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Przecinkiem poprzedzamy tylko takie niż, które wprowadza zdanie składowe. W Pani przykładzie po słowie niż następuje składnik niezdaniowy, dlatego przecinka tam być nie powinno. Zob. par. [379] (90.H.1) w słownikach ortograficznych PWN.
Mirosław Bańko, PWN