niż

Czy w następującym zdaniu przed niż powinien być przecinek: „Umowa może być zawarta, jeżeli w dniu składania wniosku ubezpieczony ukończył 15 lat i ma nie więcej, niż 55 lat”?
W cytowanym zdaniu przecinek jest niepotrzebny. Słowo niż poprzedzamy przecinkiem, gdy wprowadza zdanie składowe, np. „Zadanie okazało się trudniejsze, niż przypuszczaliśmy”.
Mirosław Bańko, PWN