noktorama

Szanowna Poradnio
Co to jest noktorama? Słowo znalazłem w jednej z powieści Sebalda. Z kontekstu wynika, że chodzi o jakieś pomieszczenie lub przestrzeń w ogrodzie zoologicznym. W słownikach a także w Internecie nie występuje takie określenie.
Pozdrawiam
W słownikach ani encyklopediach wyrazu tego nie znalazłem, ale internetu Pan chyba nie docenia. Na pewnej stronie można wręcz znaleźć definicję: „Im Noktorama konnte man die nachaktiven Tiere bei Tag beobachten”. Strona nie budzi zaufania (zamiast nachaktiven powinno być nachtaktiven), więc i poprawnej postaci noktoramy nie jestem pewien. Chodzi o pomieszczenie, które w polskich ogrodach zoologicznych określa się jako pawilon zwierząt nocnych. Może ktoś z czytelników Poradni zna polską nazwę tego miejsca i jej źródło?
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski