np., m.in.

Witam ponownie!
Chcę zapytać, czy przed słowami: między innymi (m.in.) i na przykład (np.) należy stawiać przecinek.
Przecinek nie jest wymagany przez wymienione wyrażenia ani ich skróty, ale może wynikać z budowy zdania. Jeżeli np. któryś z wymienionych skrótów otwiera wyrażenie wtrącone, to przecinek musi pojawić się zarówno na początku tego wyrażenia (przed skrótem), jak i na końcu (chyba żeby koniec wtrącenia zbiegał się z końcem zdania). Często skrót np. lub m.in. otwiera samodzielną składniowo listę przykładów i wtedy należy go poprzedzić przecinkiem. Por. „Studiował wiele przedmiotów, m.in. matematykę i chemię, ale „Studiował m.in. matematykę i chemię, pierwszą w Warszawie, a drugą w Lipsku”.
Mirosław Bańko, PWN