oblodzić

Witam serdecznie,
mam pytanie dotyczące odmiany słowa lodzić. Chodzi mi tu o formę trybu rozkazującego lódź: czy jest ona prawidłowa? Czy też jedyną poprawną formą jest lodź?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
L.
Obawiam się, że nie spotkałem się dotąd z czasownikiem lodzić. Znam tylko oblodzić, np. „Mróz oblodził jezdnię”, ale ponieważ rzadko mamy okazję mówić do mrozu, więc o formy rozkazujące można by równie dobrze pytać autorów bajek, jak językoznawców. Z językowego punktu istotna jest analogia do innych czasowników na -odzić, ten test daje jednak różne wyniki, por. oswobodzić – oswobodź/ośwobódź, ale zgodzić się – zgódź się (nie zgodź się) i na odwrót chodzić – chodź (nie chódź). W sytuacji, w której brak silnych argumentów, należałoby w rozmowach z mrozem dopuścić obie formy, tzn. „Oblódź, mrozie, szyby” i „Oblodź, mrozie, szyby”. Drugie zdanie wydaje mi się łatwiejsze, może ze względu na współbrzmienie dwóch kolejnych samogłosek o w dwóch pierwszych wyrazach.
Mirosław Bańko, PWN