obywatelstwo

Witam!
Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy można użyć następującego stwierdzenia: „Do Zgromadzenia Narodowego wybierani byli przedstawiciele obywatelstwa francuskiego” – w tym sensie, czy można użyć słowa obywatelstwa zamiast np. obywateli. Proszę o rozwianie moich wątpliwości.
Pozdrawiam
Łukasz Kowalski
Słownik pod red. W. Doroszewskiego ma w haśle obywatelstwo znaczenie 3: „obywatele, najczęściej obywatele ziemscy”. Zilustrowano je starymi cytatami (większość ma ponad 100 lat), a nazwa obywatel ziemski, użyta w definicji, jest w ww. słowniku oznaczona jako przestarzała. Zabrakło tylko oznaczenia słowa obywatelstwo w przywołanym znaczeniu jako przestarzałego.
Mirosław Bańko, PWN