ocena, czyli stopień

Witam,
w prywatnej szkole językowej, w której pracuję, zarządzono, aby na świadectwie ukończenia kursu w rubryce ocena wpisywano bardzo dobra, a nie bardzo dobry. Wydaje mi się jednak, że pierwsza opcja nie jest poprawna. Byłabym bardzo wdzięczna za Państwa opinię. Dziękuje i pozdrawiam,
Marta P.
Jeśli rubryka, o której Pani mówi, nazywa się ocena, to jest całkiem naturalne umieszczenie w niej oceny w rodzaju żeńskim, np. bardzo dobra. Gdyby rubryka była podpisana słowem stopień, to wpisalibyśmy w nią słowa bardzo dobry.
Mirosław Bańko, PWN