oczami czy oczyma?

Witam serdecznie!!
Mam problem z odmianą rzeczownika oczy. Powinno się mówić: „Mam tekst przed oczami” czy może „Mam tekst przed oczyma”? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Częściej mamy coś przed oczami niż przed oczyma. Jeszcze do XIX wieku było na odwrót: „Zdaje mi się, że widzę… gdzie?/ Przed oczyma duszy mojej” – tłumaczył Szekspira Mickiewicz.
Mirosław Bańko