ód

W jednym z teleturniejów padło pytanie o prawidłowy dopełniacz liczby mnogiej rzeczownika oda. Poprawną odpowiedzią okazało się ód. Wasz słownik języka polskiego dostępny na stronie internetowej podaje od, a słownik ortograficzny – ód. Czy chodzi tutaj o jakąś rozbieżność, czy też jest to zwykła literówka?
Musi to być literówka, która powstała na etapie przenoszenia tekstu do formatu internetowego. Wspomniany słownik to elektroniczna wersja Słownika języka polskiego pod red. Mieczysława Szymczaka, którego wariant drukowany podaje formę ód.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski