oddać pod opiekę

Szanowni Państwo,
czy poprawne jest zdanie: „Prawdopodobnie została wówczas oddana pod opiekę św. Jadwidze Śląskiej, od której otrzymała podstawy wychowania religijnego”? Czy powinno być: pod opiekę św. Jadwigi Śląskiej? Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem
Maryla N.
I tak, i tak jest dobrze: można oddać kogoś pod opiekę komuś (np. św. Jadwidze Śląskiej) i czyjąś (np. św. Jadwigi Śląskiej). W pierwszym wypadku rzeczownik łączy się z czasownikiem (oddać komuś), w drugim z rzeczownikiem (opieka czyjaś).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski