odmiana imion i nazwisk

Witam,
chciałabym się dowiedzieć, czy poprawna odmiana imion: Frankie, Leslie, Eddie będzie brzmiała: Frankiego, Lesliego, Eddiego (bez apostrofu). Mam problem też z odmianą imion Jesse i Amadeo. I jeszcze jedno pytanie dotyczące odmiany nazwisk: bracia Genna (nieodmienne?), bracia Gusenberg (braci Gusenbergów)?
Dziękuję i pozdrawiam
Anna Suligowska-Pawełek
1) Tak, powinno być Frankiego, Lesliego, Eddiego itd.
2) Jesse to zapewne imię znanego z Biblii króla Izraela, odmieniamy je jak przymiotnik, np. potomek Jessego.
3) Amadeo odmieniamy zaś jak Romeo: Amadea, Amadeowi, Amadeem, o Amadeo.
4) Nazwiska w takich połączeniach możemy pozostawić nie odmienione, a więc bracia Genna lub bracia Gennowie, bracia Gusenberg lub bracia Gusenbergowie.
Jan Grzenia