odmiana imion złożonych

Jak odmieniać imiona złożone typu Jean-Jacques? Czy odmieniamy oba człony, czy tylko ostatni (tzn. Jean-Jacques’a czy Jeana-Jacques’a)? Czy pominięcie łącznika jest błędem?
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Jest to połączenie elementów współrzędnych, a w takim razie najlepiej byłoby odmieniać obydwa. Powszechniejszy jest jednak zwyczaj odmieniania tylko drugiego członu. Jest to w takim razie kwestia wyboru, trzeba jedynie pamiętać, żeby w obrębie jednego tekstu stosować tylko jedną z tych możliwości.
Łącznik wskazuje, że jest to imię złożone (zapis Jean Jacques oznacza dwa imiona), nie należy więc go pomijać. We współczesnym języku francuskim, o ile mi wiadomo, stosuje się konsekwentnie zapis z łącznikiem.
Jan Grzenia