odmiana nazw klubów sportowych

Witam serdecznie,
chciałabym się dowiedzieć, jak powinna być odmieniana nazwa klubu AZS Politechnika Warszawska. Mam trzy propozycje (tu akurat w dopełniaczu):
1. AZS-u Politechniki Warszawskiej,
2. AZS Politechniki Warszawskiej,
3. AZS-u Politechnika Warszawska.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc za pomoc i wyjaśnienie reguły. Czy istnieje też jakaś zasada, według której odmieniamy dłuższe nazwy typu Atom Trefl Sopot czy Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna?
Z poważaniem,
Izabela Wrzos
Na ogół w nazwach tego typu odmieniana jest tylko nadrzędna część nazwy klubu, co pokazują przykłady typu w Legii Warszawa, z Górnikiem Zabrze. Ta część nazwy, która wskazuje na miejsce działania, pozostaje nieodmienna.
Wobec tego powiemy: do Atomu Trefla Sopot, w Banku BPS Muszyniance Fakro Muszyna (nazwę Fakro też da się odmieniać).
Z AZS-em sprawa jest bardziej skomplikowana. Wszystkie trzy propozycje należy uznać za poprawne. Warto jednak zauważyć, że zachodzą pomiędzy nimi pewne różnice, np. forma AZS-u Politechnika Warszawska sugeruje wyraźnie, że Politechnika Warszawska to nazwa tego akademickiego związku sportowego. Z formy AZS-u Politechniki Warszawskiej można wyczytać, że nazwą jest AZS, a drugi człon tylko dookreśla miejsce działania i nie jest jej stałym składnikiem.
Różnica nie jest wielka, ale optymalną formą będzie chyba jednak AZS-u Politechnika Warszawska, bo zachowuje analogię do innych nazw klubów sportowych.
Jan Grzenia