odmiana nazw obcojęzycznych

Szanowni Państwo,
mam pytanie w sprawie odmiany obcojęzycznych nazw. Czy tak jak nazwiska można je odmieniać, dodając końcówki jak w języku polskim? Czy wobec tego jest poprawne: kierownictwo Mittelwerku, wzorując się na Mittelwerku? I – w przypadku KZ Dora – czy można powiedzieć w Dorze, do Dory?
Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Agnieszka Lenarczyk
Obce nazwy własne odmieniamy podobnie jak polskie, a to znaczy, że podane przez Panią przykłady są poprawne. Cała odmiana wygląda następująco: DMs. Mittelwerku, C. Mittelwerkowi, B. Mittelwerk, N. Mittelwerkiem; D. Dory, CMs. Dorze, B. Dorę, N. Dorą.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski