odmiana nazw zespołów sportowych

Jak odmieniać nazwy zespołów sportowych? ASK Resovia (Akademicki Klub Sportowy Resovia) – ASK-u Resovia czy Resovii, Del-Pol NorwidDel-Polu Norwida czy Norwid? Zawisza CzarniZawiszą Czarni czy Czarnymi? KGHM Zagłębie LubinKGHM Zagłębie Lubin czy Zagłębia? Olimp Startz Olimpem Start czy Startem? Gdzie znajdę zasady takich odmian? Będę wdzięczna za skierowanie mnie do jakiegoś źródła.
Pozdrawiam serdecznie,
Grażyna Kwiek
Istniejące słowniki raczej oszczędnie wypowiadają się na ten temat, ale wiadomo, że należy tu stosować reguły odnoszące się do wszelkich nazw, podawane w słownikach poprawnej polszczyzny (np. w wymienionych przykładach występują skrótowce, które odmieniamy wedle zasad odpowiednich dla tej grupy wyrazów). Nie ma jakichś specyficznych reguł odnoszących się do nazw zespołów sportowych, a w razie gdyby słowniki nie dawały bezpośredniej odpowiedzi, można posłużyć się analogią.
Nazwy klubów sportowych są zwykle dwuczłonowe, przy czym pierwszy z członów jest właściwą nazwą klubu, drugi wskazuje na jego siedzibę. Podane przez Panią przykłady są jeszcze o jeden stopień bardziej skomplikowane, bo ich pierwszy składnik jest dwuczłonowy (ASK Resovia), ale często bywa skracany (Resovia). W tym wypadku odmieniamy oba elementy, chyba że któryś z nich nie zmienia formy w odmianie, jak np. skrótowiec ASK.
Podane nazwy najlepiej odmieniać tak (podaję tylko wskazane w pytaniu formy przypadka gramatycznego dla nazwy pełnej i skróconej): ASK Resovii a. Resovii, Del-Polu Norwida a. Norwida, Zawiszą Czarnymi a. Czarnymi, KGHM Zagłębiem a. Zagłębiem, z Olimpem-Startem (tę nazwę się pisze, o ile mogłem ustalić, z łącznikiem) a. Startem. Nazwy miejscowości są w takich połączeniach nieodmienne.
Jan Grzenia