odmiana nazwisk dwuczłonowych

Dzień dobry,
zastanawia mnie kwestia odmiany nazwiska dwuczłonowego, które nosi mój znajomy. Z tego, co wiem, [wynika, że] należy odmieniać oba człony, chyba że pierwszy człon stanowi rodowe zawołanie. Jak należy zatem postąpić w przypadku nazwiska Natzke-Kruszyński, w którym pierwszy człon nie jest zawołaniem, gdyż oba człony to nazwiska po rodzicach? Zgodnie z powyższym poprawnym wydaje się Natzkego-Kruszyńskiego, ale taka odmiana brzmi dla mnie nieco pretensjonalnie.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
W nazwisku tym należy odmieniać obydwa człony. Wśród zasad odmiany nazwisk mamy co prawda taką, która pozwala na nieodmienność nazwisk zakończonych na -e, o ile wystąpią z jakimś wyrazem odmiennym. Można więc zaakceptować połączenia typu Jana Natzke-Kruszyńskiego, a nawet Natzke-Kruszyńskiego, skoro drugi człon nazwiska jest odmieniany.
Jan Grzenia