odmiana nazwisk w formularzach

Szanowni Państwo,
buduję system informatyczny generujący dokumenty urzędowe na podstawie treści zawartych w bazie danych. Problemem, którego nie jestem w stanie rozwiązać, jest konieczność odmieniania rzeczowników, w tym imion i nazwisk przez przypadki. Proszę o informację, czy możliwa jest następująca struktura gramatyczna:
Udzielam pozwolenia na budowę inwestorowi:
– Radosław Łobodziński

Pozdrawiam
Piotr o.
Ma Pan trzy rozwiązania. Po pierwsze, nauczyć program odmieniania imion i nazwisk przez przypadki. Po drugie, użyć konstrukcji, która nie wymusza odmiany, np. „Niniejszym pozwolenie na budowę otrzymuje inwestor…”. Po trzecie, pogodzić się z tym, że imię i nazwisko nie będzie zharmonizowane składniowo z kontekstem, jak w przykładzie przez Pana cytowanym. To trzecie rozwiązanie nie wygląda najlepiej, ale złamanie wiersza, czyli przytoczenie nazwiska w osobnej linijce, czyni sytuację znośniejszą. Trzeba tylko uważać, aby nie wyszło na to, że to osoba wymieniona z imienia i nazwiska udziela zezwolenia komuś (por. fragment cytowany w Pana liście i analogicznie zdedagowany podpis pod moją odpowiedzią).
Mirosław Bańko, PWN