odmiana nazwisk w liczbie mnogiej

Witam,
moje pytanie dotyczy nazwisk, chodzi o nazwiska Szprada, Chruściel, Nurzaj i ich odmianę w liczbie mnogiej i bierniku lm. Sprawdziłam państwa porady na podobne tematy i domyślam się, że będzie Szpradów, Chruścielów (Chruścieli) i czy Nurzajów? A np. Jan i Maria Szprady czy Szprada? Chruściel czy Chruściele, Nurzaj, Nurzaje?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Wzorcowa odmiana podanych nazwisk w liczbie mnogiej jest następująca:
1) Szprada, M. Szpradowie, DB. Szpradów, C. Szpradom, N. Szpradami, Ms. Szpradach. W połączeniu z imionami najlepiej używać formy Jan i Maria Szpradowie, w praktyce często używa się konstrukcji z nazwiskiem w mianowniku liczby pojedynczej: Jan i Maria Szprada (dzięki temu nie ma wątpliwości co do formy mianownikowej nazwiska).
2) Chruściel, M. Chruścielowie, DB. Chruścielów, C. Chruścielom, N. Chruścielami, Ms. Chruścielach. Forma mianownikowa Chruściele (i Nurzaje) i dopełniaczowo-biernikowa Chruścieli może – zależnie od kontekstu sytuacyjnego – być uznana za potoczną, żartobliwą albo też lekceważącą.
3) Nurzaj, M. Nurzajowie, DB. Nurzajów, C. Nurzajom, N. Nurzajami, Ms. Nurzajach.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski