odmiana nazwisk

Witam,
chciałbym zapytać o poprawną formę biernika liczby pojedynczej nazwisk Żontołw i Dusza. Formy Żontołwów i Duszów wydają mi się wyjątkowo niezgrabne, czy są pomimo to prawidłowe?
Ponadto czy w nazwiskach dwuczłonowych odmieniają się oba człony?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
W bierniku liczby pojedynczej powinno być: Żontołwa, Duszę. W bierniku liczby mnogiej: Żontołwów, Duszów.
W nazwiskach dwuczłonowych najczęściej odmieniają się oba człony, np. Kadena-Bandrowskiego, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, niekiedy dopuszcza się wariantywną nieodmienność pierwszego członu (Kaden-Bandrowskiego). W razie wątpliwości lepiej pierwszy człon nazwiska odmieniać.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski