odmiana przymiotników rosyjskich

Jaką przyjąć regułę przy odmianie rosyjskich przymiotników? Mowa np. o tytułach prasowych, które w mianowniku brzmią: (rosyjskie) Niezawisimaja Gazieta, Narodnaja Wola. W dopełniaczu lepiej pisać Niezawisimej Gaziety, Narodnej Woli czy Niezawisimoj Gaziety, Narodnoj Woli? Stosowanie pierwszego wariantu wydaje się naturalniejsze, ale osoby nieznające rosyjskiego mogą na jej podstawie utworzyć niewłaściwy mianownik.
W takich wypadkach najlepszym rozwiązaniem jest dodanie polskich końcówek fleksyjnych, np. „Wysłałem list do Niezawisimej Gaziety”, „Czytam Narodną Wolę”.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski