odmiana rosyjskich nazw żeńskich

Jak odmienia się rosyjskie żeńskie patronimiki: D. Marii Pawłownej czy Pawłowny, C. Marii Pawłownej czy Pawłownie, B. Marię Pawłowną czy Pawłownę, N. (tu bez rozterek), Msc. Marii Pawłownej czy Pawłownie, W. Mario Pawłowna czy Pawłowno?
Powinno być podobnie jak w wypadku polskich nazwisk typu Iłłakowiczówna, to znaczy: D. Marii Pawłowny, CMs. Marii Pawłownie, B. Marię Pawłownę, N. Marią Pawłowną, W. Mario Pawłowna.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski