odpowiedź w osobnej linii

Czy odpowiedź na pytanie: „Co to jest?” powinna być pisana z dużej, czy małej litery? Odpowiedź powinna być napisana w nowej linii, na przykład:
Co to za owoc, ze skórką i zakrzywiony?
Banan / banan.
Skoro pytanie zaczyna się wielką literą, to dlaczego odpowiedź miałaby być pisana inaczej? Szukam okoliczności, które mogłyby uzasadniać użycie małej litery. Może jakiś szczególny układ typograficzny – tabela? kwestionariusz? Jeśli wzorować się na dialogach powieściowych lub kwestiach postaci w dramacie, to odpowiedź należy zapisać wielką literą.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski