odsyłacz a znak interpunkcyjny

Witam serdecznie.
Problem, z którym zwracam się do Poradni, dotyczy następującego zapisu:
Ówczesne piśmiennictwo, co istotne, uznawało, że wymieniony przepis nie odbiega od rozwiązań kodeksowych, a zwłaszcza od art. 628 i art. 536 k.c.18

Moje pytanie brzmi następująco: czy w tej sytuacji, tzn. gdy mamy do czynienia z numerem odsyłacza po skrócie, ale na końcu zdania, stawiamy jeszcze kropkę?
Pozdrawiam,
Kasia Małż
Odpowiedź na Pani pytanie można znaleźć w Polszczyźnie na co dzień (PWN, 2006, s. 618). Adam Wolański, autor rozdziału pt. Poradnik redaktora, informuje tu, że w opisanej przez Panią sytuacji druga kropka, po przypisie, zamykająca zdanie, jest pomijana. Rozszerzona wersja tego rozdziału ukazała się niedawno jako odrębna publikacja, jej tytuł brzmi Edycja tekstów.
Mirosław Bańko, PWN