odsyłacze?

Czy błędem jest stosowanie w tekstach technicznych sformułowań: (w tekście) powyżej i poniżej przy powoływaniu się na informacje podane na stronach wcześniejszych lub późniejszych?
Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem: jeśli chodzi o stosowanie odsyłaczy w tekście, to mogą one oczywiście przyjąć formę słów wymienionych w pytaniu. Na przykład możemy napisać: „Ta koncepcja rodzi jednak problemy omówione powyżej” albo „Szczegóły przedstawiono w zestawieniu poniżej”. Może się zdarzyć, że powyżej i poniżej będą odsyłać do strony sąsiedniej (autorowi zwykle trudno przewidzieć, jak tekst zostanie przełamany). Trzeba jedna pamiętać, że im dalej prowadzi odsyłacz o tak ogólnym znaczeniu, tym trudniej zidentyfikować miejsce, do którego odsyła. Są inne techniki, zapewniające większą skuteczność trafień, można np. ponumerować rysunki (tabele, przykłady) i odsyłać do nich za pomocą numerów.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski