ograniczony limit

Czy mam rację, twierdząc, że ograniczony limit to takie samo masło maślane jak cofnąć się do tyłu?
Obawiam się, że tak. Pleonazmy często przedostają się niepostrzeżenie do naszych wypowiedzi i często pozostają nie zauważone przez czytelników, a nawet korektorów. W książce Alterland Marcina Wolskiego czytamy np.: „Życie w PRL nauczyło ich, że istnieje ograniczony limit cudów, a następna okazja może zdarzyć się nieprędko”. Być może jednak w PRL, gdzie prawie wszystko podlegało ograniczeniom i reglamentacji, nawet limity były ograniczone.
Mirosław Bańko, PWN