około

Witam,
proszę o odpowiedź na pytanie, jaką formę powinien przyjąć rzeczownik minuta w takim zapisie: „Smażyć około 2 minut/minuty”. I podobnie, czy należy napisać/powiedzieć: „Dodać około 2 litry” czy „…około 2 litrów”?
Dziękuję za pomoc
Przyimek około wymaga w zasadzie dopełniacza, więc poprawne zdania brzmią: „Smażyć około 2 [dwóch] minut” i „Dodać około 2 [dwóch] litrów”.
Mirosław Bańko, PWN