ono w liczbie mnogiej

Szanowni Państwo,

mam pytanie o 3 osobę liczby pojedynczej. Liczba mnoga od on to oni, liczba mnoga od ona to one, a od ono... no właśnie, jak utworzyć liczbę mnogą od ono? Onoe? Onoy? Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Zaimek rzeczowny ono ma w liczbie mnogiej formę one, por. np. Jeśli nie działasz razem z dzieckiem, ono nie będzie działać z tobąJeśli nie działasz razem z dziećmi, one nie będą działać z tobą.

Adam Wolański