opresyjny i opresywny

Szanowni Panstwo!
Jakie jest Pańtwa zdanie o przymiotniku opresyjny – nienotowanym raczej przez słowniki, a jednak często pojawiającym się w publikacjach socjologiczno-historycznych. Równie często zresztą jak opresywny, używany wymiennie z tym pierwszym. Która forma lepsza?
Wielki słownik wyrazów obcych PWN (2003) uwzględnia słowo opresyjny – można je tu znaleźć pod hasłem opresja. Drugi wariant, tzn. opresywy, jest mniej godny polecenia, gdyż trudniej go skojarzyć z podstawowym rzeczownikiem. W sumie jednak oba warianty trzeba uznać za poprawne, gdyż oba są jednakowo często używane i oba znajdują oparcie w formacjach analogicznych, por. represja – represyjny, ale agresja – agresywny.
Mirosław Bańko