optymalny

Szanowni Państwo,
Często w prasie i telewizji słyszy się, że coś jest najbardziej optymalne, wydaje mi się jednak, że zwrot ten jest błędny. Przecież optymalny sam w sobie oznacza najlepszy. Czy zwrot najbardziej optymalny jest więc poprawny?
Pana nieufność jest uzasadniona. Coś może być najlepsze, najbardziej korzystne albo po prostu optymalne, nie najbardziej optymalne.
Mirosław Bańko