orbital i klaster

Szanowni Państwo!
Mam wątpliwości odnośnie odmiany dwóch często używanych przez mnie i moich kolegów rzeczowników: orbital i klaster. Które formy dopełniacza są poprawne:
orbitalu – orbitala
orbitali – orbitalów
klasteru – klastera
klasterów – klastrów

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Jaromir Patyk, UMK
Nowy słownik ortograficzny PWN podaje tylko formę liczby mnogiej orbitale, w dopełniaczu orbitali. Forma orbitali jest też obecna w Korpusie Języka Polskiego PWN, a nie ma tam formy orbitalów. Korpus zawiera ponadto formę orbitala, a nie ma formy orbitalu.
Jeśli chodzi o klastery lub klastry, to wybór między formą z e a formą bez e zależy od znaczenia. W znaczeniu muzycznym mówi się klastery, w znaczeniu informatycznym – także klastry. Dopełniacz liczby pojedynczej może mieć końcówkę -u albo -a. Spróbujemy rzecz zbadać dokładniej w nowszych słownikach, niewykluczone jednak, że trzeba będzie uwzględnić w nich formy wariantywne.
Mirosław Bańko