orbitować

Czy wyrażenia w rodzaju planeta orbituje gwiazdę, satelita orbituje planetę są poprawne? Znacznie częściej spotyka się tego typu wyrażenia ze słowem wokół, np. planeta orbituje wokół gwiazdy itp.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Michał
W Narodowym Korpusie Języka Polskiego, w podkorpusie zrównoważonym, nie udało mi się znaleźć planety, która by orbitowała gwiazdę. Pełny korpus, owszem, zawiera kilkanaście takich przykładów, ale wszystkie z polskiej Wikipedii. Także kwerenda na stronach WWW przynosi dość dużo wyników w tekstach specjalistycznych. W tej sytuacji należałoby konstrukcję orbitować gwiazdę uznać za właściwą językowi profesjonalnemu, używanemu przez astronomów i fizyków, w języku ogólnym zaś mówić orbitować wokół gwiazdy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski