orłu czy orłowi?

Najlepszego w Nowym Roku itd., a teraz do konkretów. Znowu mam problem. Jak się mówi/pisze: orłowi czy orłu? Tylko proszę nie mówić, że forma orłowi jest niepoprawna. Wyklucza ją Fleksja polska J.Tokarskiego, ale to chyba jakaś ściema. Jak Pan sądzi?
Pozdrowienia.
Obie formy są poprawne, ale częstsza jest forma orłowi. Nie pamiętam, aby Jan Tokarski ją „wykluczał”, byłoby to zresztą dziwne, gdyż Fleksja polska nie jest książką o nachyleniu normatywnym. Przypuszczam, że jej autor po prostu zanotował nieregularny celownik orłu. Ale nie mam egzemplarza pod ręką, aby to sprawdzić.
Mirosław Bańko