osobowo czy bezosobowo?

Dzień dobry!
Czy w korespondencji urzędowej można stosować formę osobową? Przyznaję, że bardziej podoba mi się zwrot np. „Wyrażam zgodę” niż „Wyraża się zgodę”. Pismo podpisane imiennie przez szefa, które w treści zawiera np. postanowiono, zaleca się itp., brzmi tak, jakby decyzję podjął nie wiadomo kto. Czy sprawy te są jakoś uregulowane, czy nie?
Dziękuję za odpowiedź.
Katarzyna
Forma bezosobowa typu Wyraża się zgodę… typowa jest dla stylu urzędowego, ale obecnie oraz częściej odbierana jako zbyt oschła, nieprzyjazna dla odbiorcy, słowem – stwarzająca dystans między urzędnikiem a petentem. Formy osobowej Wyrażam zgodę… używa się dziś częściej, ponieważ również w interesie urzędowych nadawców leży stworzenie dobrej atmosfery w komunikowaniu się z odbiorcami.
Małgorzata Marcjanik, prof., UW