otwarte zasoby edukacyjne

Dzień dobry,
czy wszystkie słowa w sformułowaniu otwarte zasoby edukacyjne rozpoczynamy wielkimi literami? Tak piszą w Wikipedii. Moim zdaniem jednak należy pisać małymi: to nie jest nazwa własna, w języku polskim nie używa się wielkich liter tak często, poza tym twórcom i twórczyniom takich zasobów zależy, aby ich nazwa weszła do potocznej polszczyzny (wraz z ich jak najczęstszym wykorzystywaniem w szkołach). Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Z poważaniem,
Claudia Snochowska-Gonzalez
Z pewnością nie ma konieczności użycia wielkich liter, zresztą w niektórych innojęzycznych wersjach Wikipedii hasło to jest pisane małymi literami. Z drugiej strony nie tylko polscy wikipedyści piszą ją po polsku wielkimi literami, taką samą pisownię widać np. w polskim logo zamieszczonym na stronie Wikipedii. Wielkie litery dodają powagi desygnatowi, w pewnym sensie też instytucjonalizują go, czynią czymś wyróżnionym i jednostkowym. Można odnieść wrażenie, że Otwarte Zasoby Edukacyjne są nie mniej ważne niż Narodowy Bank Polski.
Mimo to zgadzam się z Panią: należałoby dążyć do zastąpienia tej zinstytucjonalizowanej pisowni normalną i mam nadzieję, że w miarę, jak otwarte zasoby edukacyjne (!) będą się upowszechniać, małe litery zyskają przewagę nad dużymi.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski