otworzyć i zamknąć

„Powszechnie, choć niesłusznie zakładano, że to Polska zainscenizowała incydent graniczny”. Czy w tym zdaniu (które pochodzi z książki historycznej) nie brakuje przecinka po niesłusznie? Czy zaważyły względy estetyczne? A może w ogóle nie ma prawa się tam znajdować?
Z góry dziękuję, z dołu pozdrawiam.
Jeśli otwieramy zdanie podrzędne przecinkiem, to należy pamiętać, aby je zamknąć w taki sam sposób. W podanym przez Pana przykładzie spójnik choć, co prawda, nie wprowadza pełnego zdania, ale tego rodzaju człony zdaniopodobne podlegają tej samej regule. Słownik interpunkcyjny J. Podrackiego i A. Gałązki w haśle chociaż, choć daje nawet przykład analogiczny: „Autobus, chociaż (choć) przeładowany, jechał szybko pod górę”.
O zamykaniu przecinkiem zdania podrzędnego trzeba pamiętać zwłaszcza, gdy wprowadzamy je zaimkiem który, tu bowiem szczególnie łatwo o zamykającym przecinku zapomnieć. Oczywiście nie stawiamy zamykającego przecinka, gdy wypada on w miejscu kropki, dwukropka, wielokropka lub innego znaku interpunkcyjnego. Przecinek jest najczęściej stosowanym znakiem przestankowym, ale i najsłabszym: w sytuacjach, które ortografowie określają jako „zbieg znaków interpunkcyjnych”, przecinek zawsze ustępuje innym znakom.
Mirosław Bańko, PWN