outsider

„Nowy słownik ortograficzny PWN”: outsider – zob. autsajder. „Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN”: autsajder – zob. outsider. Rozumiem, że obydwie formy są poprawne. Którego słownika „należy się bardziej słuchać”?

Ukłony i pozdrowienia
Daniel Bożyński, Racibórz
Nie będziemy tu oceniali słowników, ale outsider jest formą wielokrotnie częstszą i choćby dlatego bardziej zasługuje na poparcie. Próba spolszczenia outsidera przez nadanie mu formy autsajder nie powiodła się.
Mirosław Bańko