ów w środku wyrazów

Chciałabym otrzymać konkretne informacje na temat pisowni ów głównie w środku wyrazów. Znam zasadę ortograficzną dotyczącą pisowni ów na końcu wyrazów.
Dziękuję.
Nie ma reguł pisowni, które by regulowały zapis połączenia ów w środku wyrazów, ponieważ w zupełności wystarczają reguły użycia litery ó, które podaje Nowy słownik ortograficzny PWN.
Do tych zasad mogę dodać, że połączenie óf nigdy nie występuje w poprawnie zapisanych wyrazach, zaś uf pojawia się tylko w wyrazach obcego pochodzenia, np. bufet, trufla. Zapis uw może wystąpić w wyrazach rodzimych, np. przesuwać, skuwka, i obcego pochodzenia, np. juwenalia, truwer.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski