owocne obcowanie

Droga Redakcjo,
nowo otwarty serwis internetowy ciekawnik.pl ma na swojej stronie frontowej pod koniec wstępu zdanie „Życzymy owocnego obcowania!”. Czy słowo obcować jest tu poprawnie użyte? Czym można go ewentualnie zastąpić?
Serdecznie pozdrawiam
Życzenia są intrygujące, prowokują do pytania, z kim lub z czym mianowicie czytelnicy portalu będą owocnie obcować. Portal, jak się wydaje, chce popularyzować wiedzę, ale zwrot obcować z wiedzą nie należy do zasobu utartych połączeń wyrazowych, inaczej niż np. obcować z literaturą lub obcować ze sztuką. Słowniki informują, że można też obcować z ludźmi, i to niekoniecznie w sensie płciowym. Wybór synonimu zależy więc od znaczenia.
Słowa owocnego obcowania zaczynają się od tej samej głoski – może stało się tak przypadkiem, a może to świadomy zabieg poetycki? Ciekawe, jakie będą owoce kontaktów ze stroną nowo otwartego portalu.
Mirosław Bańko, PWN