oznaczenia jakościowe win a ortografia

Jak należy pisać nazwy klasy wina (dużą czy małą literą), np. „Alzackie białe wina klasy Grand Cru (czy grand cru?)”, oraz oznaczenia jakościowe (nazwy klas) winnic w zdaniu: „Do światowej klasy Premier Cru (czy premier cru?) należy winnica Château Mouton Rothschild”. Proszę o wyjaśnienie dlaczego.
Bardzo dziękuję
Właściwy będzie zapis małymi literami, z dwu przyczyn. Po pierwsze, nie są to nazwy własne, a po drugie w różnych klasyfikacjach win i innych trunków odpowiednie terminy zapisujemy małymi literami, np. wino białe, czerwone lub wino stołowe (to chyba też oznaczenie jakościowe), wino regionalne, to samo dotyczy określeń pochodzących od nazw winorośli, np. merlot, riesling. Nie ma więc powodu, żeby inaczej było z oznaczeniami jakościowymi.
Jan Grzenia