Klepał go po jagodach

Dzień dobry,

przeczytałam w książce następujące zdanie: „Leżałem na ziemi, a Wilhelm klepał mnie po jagodach”. Taki opis nastąpił po tym, jak bohater/narrator stracił przytomność i upadł na ziemię. Co właściwie znaczy to zdanie?

Pozdrawiam serdecznie!

Jagoda to dawne (poetyckie) określenie policzka. Opis jest więc logiczny – bohater zemdlał, a kolega go cucił, klepiąc go po policzkach.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski