Nazwy domów turysty

Dzień dobry, mam pytanie. Jak zapisać takie nazwy:

- Dom Turysty PTTK im. Romana Zmorskiego

- schroniska PTTK „Na Śnieżniku” im. Zbigniewa Fastnachta „Na Ślęży ”?

Głównie chodzi o słowa schronisko i dom turysty.

Dziękuję

pg

Szanowna Pani,

na bardzo podobne pytanie dotyczące pisowni nazw schronisk odpowiedzieliśmy w opublikowanej 3 maja br. poradzie pt. Nazwy schronisk.

Wyrażenie dom turysty w pełnych, oficjalnych nazwach tego rodzaju obiektów zapisujemy od wielkich liter, por. np.

  • Dom Turysty PTTK im. Bogusza Zygmunta Stęczyńskiego „Pod Wieżycą”
  • Dom Turysty PTTK im. Mariusza Zaruskiego w Zakopanem
  • Dom Turysty PTTK im. Romana Zmorskiego „Na Ślęży”

Łączę pozdrowienia

Adam Wolański