Nienawistny

Czy graffiti ze złowrogim przesłaniem (wymalowane na siedzibie organizacji LGBT) można określić jako nienawistny napis? Innymi słowy, czy przymiotnik nienawistny może określać intencję?

Szanowna Pani,

nienawistny w jednym ze swych znaczeń określa coś, co jest przejawem nienawiści, a zatem nienawistna treść, nienawistny napis itd. to wyrażenia poprawne.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski