Piszemy o Kościołach

Dzień dobry,

zwracam się z pytaniem, na które nie udało im się znaleźć odpowiedzi. Jak powinno zapisywać się liczbę mnogą od słowa Kościół w przypadku, gdy te k/Kościoły nie są dookreślone jakimś przymiotnikiem np. protestanckie? Przykładem niech będzie zdanie: Polska Rada Ekumeniczna zrzesza siedem kościołów. Czy może  siedem Kościołów?

Mi bliżej do pierwszej formy - małą literą, ale to tylko moje odczucie. Czy możne należy stosować zasadę podobnie jak z liczbą pojedynczą?

Jeśli mowa o instytucji, to piszemy Kościół, niezależnie od tego, czy słowa tego użyjemy w liczbie pojedynczej, czy mnogiej. A zatem: Polska Rada Ekumeniczna zrzesza siedem Kościołów.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski