Symbole walut

Szanowni Państwo,

w języku angielskim znak dolara zapisujemy przed liczbą, np. $100, pomimo wymawiania danej kwoty analogicznie jak w języku polskim, tj. najpierw kwota, a następnie waluta.

Jak zatem powinniśmy napisać po polsku 100 dolarów używając znaku "$"? Czy zrobimy to tak samo jak w j. angielskim, czy może powinniśmy przyjąć bardziej "spolszczoną wersję" i zapisywać to jako 100$?

Pozdrawiam

Szymon

W polskiej praktyce edytorskiej symbole walut umieszcza się z odstępem po kwocie wyrażonej cyframi, np. 5 $ (nie: $10, 10$), ewentualnie po zapisach z użyciem cyfr i skrótów: tys., mln, mld, bln, np. 4 mld € (nie: 4 miliardy €).

Adam Wolański