Tajemnicza wizażanka

Ostatnio w reklamie usłyszałam takie słowo wizażanki i w związku z tym chciałabym się dowiedzieć, czy to słowo pochodzi od słowa wizażystka, czy to jest w ogóle różne słowo oraz co ono właściwie oznacza?

Przyznam, że także nie zetknęłam się z wizażanką, ale – jak widać – człowiek cały czas się uczy. Jak udało mi się ustalić, wizażanka to kobieta, która zajmuje się wizażem, jednak – w przeciwieństwie do wizażystki – nie jest to jej zawodem, lecz hobby. Wyraz ten nie powstał od nazwy wizażystka, lecz od rzeczownika wizaż.

Porada opublikowana: 21.11.2017

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski

    A czy przypadkiem ta „wizażanka” to nie jest twór językowy na nazwanie użytkowniczek strony Wizaz.pl? Po przeczesaniu internetu w tym temacie spotkałam się właśnie z takimi ustaleniami. Wygląda to na wymyślony wyraz, który nie ma odzwierciedlenia w słowniku języka polskiego. Bardzo proszę o poprawienie mnie, jeśli się mylę.

    Pozdrawiam serdecznie

    Julia Dobrowolska