Zapytać i poprosić

Witam, chciałbym zapytać czy forma „chciałbym zapytać i jednocześnie poprosić o...” jest poprawna? Jeśli tak, to jak to dokładnie napisać? Załóżmy, że chodzi mi tutaj o zorganizowanie koncertu w moim mieście. Zapis „chciałbym zapytać i jednocześnie poprosić o zorganizowanie koncertu” jest poprawny? Pozdrawiam i liczę na odpowiedź. :)

Jeżeli Pańską intencją było przekazanie treści: 'chciałbym zapytać o zorganizowanie koncertu i poprosić o to', to zdanie jest poprawne, gdyż element o zorganizowanie koncertu logicznie i składniowo łączy się z oboma czasownikami. Być może jednak logiczniej byłoby: Chciałbym zapytać o zorganizowanie koncertu i jeśli to możliwe, poprosić o to.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski