Zbieg znaków interpunkcyjnych

Dzień dobry,

Mam pytanie odnośnie użycia kropki i znaków wykrzyknika i znaku zapytania w tego typu zdaniach:

Słyszeliśmy tylko krzyk: „Halt! Halt! Halt!”. Wszyscy stanęli.

Jaki powinien być poprawny zapis jeśli chodzi o kropkę po cudzysłowie i czy powinna być i kropka i wykrzyknik, a może sam wykrzyknik za cudzysłowem?

Szanowna Pani,

tekst jest poprawny pod względem interpunkcyjnym. Zbieg wykrzyknika (a także znaku zapytania) i kropki, oddzielonych cudzysłowem (a także nawiasem) jest poprawny. Przy okazji pozwolę sobie na drobną korektę formy, użytej przez Panią w drugim zdaniu – mówimy (i piszemy): po, w itd. cudzysłowie (a nie: cudzysłowiu).

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski